Laptop ve Bilgisayarlarınızdaki bütün arızalarınızın artık çözümü çok kolay ..

 

Teknik servisimizde kullanmakta olduğumuz teknik cihazlarla laptop ve bilgisayarlarınızın chip ve entegre değişimlerini yapıyoruz.

 

Günümüzde rekabet koşulları daha çetin. Kaliteli ürün, en uygun fiyatla ve en seri şekilde pazara ulaşmak zorunda. Eğer işletmeniz uluslararası pazarda rekabet ediyorsa ürününüzü en uygun fiyatla en doğru zamanda ulaştırmak zorundasınız.
Mikro, KOBİ’leri geleceğin büyük işletmeleri olarak görüyor. Bu nedenle üretim yönetiminden muhasebe ve personel yönetimine kadar tüm ihtiyaçlarınızı uzun yıllar karşılayacak Mikro ENERJİ’yi hazırladık.
? Üretim yönetimi,
? Tedarik,
? Planlama,
? Lojistik,
? Verimlilik,
? Kapasitenin daha etkin kullanımı,
? Maliyetlerin kontrol edilmesi,
? Geleceğe dönük karar alabilme yeteneği...
MİKRO ENERJİ; KOBİ’ler için Kurumsal Kaynak Planlaması kavramına yeni standartlar getiriyor.
Stratejilerinize ve hedeflerinize giden yolda en büyük yardımcınız...
MİKRO ENERJİ işletmenin tüm iş akışını gerçek zamanlı yöneterek başarı için etkili bir uygulama olanağı sağlar.

Günümüzde bilgi teknolojileri ağ altyapısı denince akla iki farklı ağ (network) yapısı gelmektedir. Bunlar sunucuların verileri erişim için kullandıkları ağ yapısı olan SAN (Storage Area Network) ve istemcilerin sunucularla haberleşmek için kullandıkları ağ yapısı olan LAN'dır (Local Area Network).

SAN yani veri depolama ağı; sunucuların ve veri depolama ünitelerinin çoğunlukla fiber bağlantılar üzerinden SAN swicth'ler aracılığıyla birbirlerine bağlandıkları ve sunucuların veri depolama üniteleri üzerindeki verilere erişim için kullandıkları ağ olarak ifade edilmektedir. Veri depolama üniteleri, sunucular ve arabağlantı elemanları olarak isimlendirilen SAN swicth'lerin bulunduğu bu ağın içerisinde barındırdığı verinin kritikliği nedeniyle her geçen gün önemi artmaktadır. Bu amaçla kullanılan cihazların hızları ve teknolojileri sürekli olarak gelişmekte ve bu ağlarda yedekli yapının oluşturulması kaçınılmaz hale gelmektedir.

Sanallaştırma teknolojileri ile birlikte işletim sistemleri sunucu ve veri depolama ünitesi bağımsız hale gelmiş ve böylece işletim sistemleri, üzerinde çalışmakta olan uygulama kesintiye uğramaksızın sunucular veya veri depolama üniteleri arasında sorunsuz olarak taşınabilir yapıya kavuşmuşlardır.

Veri depolama ağları; bir veya birden fazla veri depolama ünitesine aynı anda iki veya daha fazla sunucunun bağlanmasını sağlayacak şekilde hizmet veren ve bu hizmetin sürekliliği için gerekli olan bütün bileşenleri içerisinde barındıran bir altyapıya sahip olmalıdır. Projelendirme aşamasında bu yapı göz önünde bulundurulmalı ve sanallaştırma teknolojilerinin sunmuş olduğu olanaklar en üst seviyede kullanılabilecek şekilde projelendirilmelidir.

LAN yani yerel alan ağı; istemcilerin çok çeşitli hızlar ve bağlantı türleri üzerinden LAN switch'ler aracılığıyla sunucuların üzerinde çalışmakta olan uygulamalara erişim amacıyla kullanmakta oldukları ağ olarak ifade edilmektedir. Genellikle ağ ifadesinden anlaşılan LAN'lardır. Günümüzde virüs aktivitelerinin bilgisayarlarda bulunan dosyalara zarar vermekten çok ağ trafiğini yavaşlatmak, ağ ortamında kendisini gateway olarak göstermek, interneti kullanarak sisteme yeni virüsler indirmek ve bunların sistemde yayılmasını sağlamak, kullanıcıların kritik bilgilerini toplayarak internette belirlenen adreslere göndermek gibi işlemlerle yapmaya başlamış olmaları nedeniyle ağ güvenliği önem kazanmaya başlamıştır. Bu amaçla bütün üreticiler ağ güvenliği için her zamankinden daha fazla çalışmaya başlamış ve bunun sonuc olarak kullanıcılara ait bilgisayarlar ağa dahil olurken kimlik doğrulama, Mac adresi doğrulama, kurumun ağ güvenliği politikalarına uygunluk kontrolü (Network Access Control and Protection) gibi kontrollerden geçirilmektedir. Kontroller sonucunda sisteme girmesine karar verilirse, kontroller esnasında vermiş oldukları kimlik bilgileri için belirlenmiş olan kural ve politikalara (Vlan, Access Control List vb) tabi olacak şekilde sisteme ulaşmaları sağlanmaktadır. Bu ve benzeri güvenlik teknolojiler günümüzde hemen hemen her firmada kullanılmaya başlanmıştır.

Ağ güvenliği politikalarında kullanılacak olan kimlik bilgileri için firmanın kullanmakta olduğu merkezi kimlik doğrulama sisteminin ağ cihazları tarafından sorunsuz olarak kullanılıyor olması - her kullanıcı için birden fazla kimlik bilgisi ile ortaya çıkacak olan kimlik doğrulama bilgileri karmaşası yerine tek kimlik bilgisi ile birden fazla sisteme login olma (single sing on) özelliği - ağ altyapısının oluşturulmasında önemli faktörlerden birisidir. Bu özellik ağ yönetimini kolaylaştırmakla birlikte her güvenlik sistemi için farklı bir kimlik doğrulama sistemi kullanılmasını ortadan kaldıracaktır.

 

IP VE ANALOG KAMERA SİSTEMİ ARASINDAKİ FARKLAR

Bu yazımızda analog güvenlik kameraları ile ip kamera sistemleri arasındaki farklar anlatılacaktır. Akabinde ise ip güvenlik kamera sistemlerinin avantajlarından bahsetmeye çalışacağız.  Hedefimiz bu yazımızın IP ve analog güvenlik kamera sistemleri hakkında bilgi sahibi olabilmenize yardımcı olacağı kanaatindeyiz.

IP Kamera Sistemleri:

ip kamera sistemleri

Yukarıdaki resimde bir ip kamera sisteminin dizayn şeması bulunmaktadır. Burada görebileceğiniz gibi bütün güvenlik kameraları direkt olarak network hattına bağlanmaktadır.  Bu sayede internet veya network üzerinden bütün kameralara ulaşmak onları izlemek veya kameraların kayıtlarını tutmak mümkün olmaktadır. Yukarıda görebileceğiniz gibi bazı analog kameralar video server cihazı kullanılarak ip kameraya çevrilebilmektedir.

IP kamera sisteminde kamera kayıtları NVR (Network kayıt cihazı) cihazı üzerine kayıt edilebilmektedir. Aynı şekilde istenirse özel yazılımlar sayesinde NVR cihazına gerek kalmadan herhangi bir bilgisayar üzerine ip kamera sistemi kayıtları alınabilmektedir.

Analog Kamera Sistemleri:

analog kamera sistemi

Yukarıda analog kamera sistemi dizayn şeması bulunmaktadır. Burada göreceğiniz gibi bütün kameralar DVR (Dijital kayıt cihazı) cihazına bağlanmaktadır. DVR cihazı üzerine bağlanan monitörden kameralar canlı olarak izlenebilmektedir. Yine DVR cihazı üzerinde kamera görüntüleri kayıt edilmektedir.

IP KAMERA SİSTEMLERİNİN AVANTAJLARI

Görüntü kalitesi


• Tarama tekniği farklıdır.
• Kayıpsız görüntü, enterferans yoktur.
• Megapiksel çözünürlük kullanabilme imkanı vardır.
• Kablo ve kablolama avantajları bulunmaktadır.
• UTP standart Cat5 veya CAT6 Kablo ve standart bağlantı elemanları
• Daha ucuz kablo ve kablolama imkanı
• Yumuşak ve ince işlemesi kolay, işçiliği ucuzdur.
• Enterferans almaz , mevcut tava ve kanallar kullanılabilir
• Sabit kameralarda PoE desteği ile enerji kablosu çekmeye gerek yok
• Sonradan müdahale ve ekleme-değiştirme kolay ve ucuz, dış desteğe gerek yoktur.

İşletme kolaylığı

• Klasik network teknolojisi
• İşletmelerde Bilgi İşlem kontrolünde, ekleme-değiştirme kolay dış desteğe ve maliyete gerek yok.
• Toplam maliyet daha düşük
• Çünkü kablolama daha düşük
• Çünkü 1 server 24 kameraya kadar destekler, analogda en fazla 16 kamera
• Çünkü Sınırsız izleyici olabilir.
• Çünkü İşletme maliyetleri daha düşük.

Akıllı sistem

• Kamera ile uzaktan konuşabilme, firmware software yükleme, upgrade imkanı.
• Alarm giriş çıkışları mevcut, sadece bir kamera değil.
• Geleceğin sistemleri
• Kamera veya kodlayıcı üzerinde akıllı yazılımlar çalıştırma;
– Gelişmiş video motion
– Object Counting(insan ve nesne sayma)
– Paket bırakma ve çalıntı eşya alarmı

IP ve Analog sistemlerin günümüzde birbirine göre üstün yönleri bulunmakla birlikte geleceğin teknolojisi olması hasebiyle ip güvenlik kamera sistemleri daha çok tercih edilmelidir.

Önümüzdeki yıllarda ip kamera sistemlerinin neredeyse tamamen analog kamera sistemlerinin yerini alacağı tahmin edilmektedir.Şuanda ip kamera sistemlerinin büyümesinin önündeki en büyük engel pahalı oluşlarıdır. Teknolojinin gelişmesine paralel fiyatların ucuzlaması ile birlikte ip kamera sistemlerinin çok fazla gelişeceği açıktır.

Her türlü bilgisayar donanımını uygun fiyat ve cazip finans seçenekleri ile bulabileceğiniz Bircan Bilgisayar satış sonrası desteği ile hizmetinizdedir. Laptop ürünlerinin satış ve destek hizmetleri, masa üstü ve yazıcı satışı, LCD monitörden flash belleklere kadar olan birçok OEM malzemenin satışı yapılmaktadır.

 

ÜRÜNLERİMİZ

Laptop Bilgisayar

Masaüstü Bilgisayar

Yazıcı

Yazıcı Sarf Malzemeleri

Oem Ürünler

Aksesuarlar

Diğer Makaleler...

  1. Hakkımızda
  2. Misyonumuz
Copyright ©2019 saytechbilgisayar.com - Design by Erhan SAYGILI
f t g m